Birinci Hafta Hamilelik Belirtisi

Bir haftalık hamilelikte belirtileri yaşamanız oldukça nadirdir. Genelde bunlar adet dönemi ile ilişkili olabilir. Aşağıda hamileliğin ilk haftasında genel olarak neler hissedilebileceği hakkında bilgi verilmiştir.

Zaten bir haftalık hamilelikte belirtilerin yaşanması anormal bir durumdur ancak döllenmiş bir yumurtanın rahim duvarına yerleşmeye hazırlanıyor olduğunu belirten bazı özel işaretler vardır. Hamilelik testleri de iki haftalık hamileyken doğru sonuç vereceğini de düşündüğümüz zaman bu dönemde yapılan testler yanlış sonuçta verebilir.

Gebeliğin en erken belirtisi olarak kaçırılmış adet dönemidir. Adet olmamışsanız bu sizin için ilk olarak bir hamilelik belirtisidir. Ancak adet dönemini geciktiren nedenler de olabilir. Buna ek olarak hamileliğin ilk haftasında görülebilen dört adet belirti daha vardır:

Mide bulantısı
Göğüslerde hassasiyet
Kramp
Yorgunluk


Mide bulantısı
Gebeliğin ilk haftasında sabah bulantısını yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu bulantı sadece sabah olmayacağı gibi günün herhangi bir zamanında olabilir ve bunu bazı özel kokular tetikleyebilir. Bazı gıdalara karşı tiksinti duyabilirsiniz ve bunları yediğiniz zaman bulantı hissedebilirsiniz.

Göğüslerde Hassasiyet
Vücudunuzdaki hormon düzeylerindeki değişiklik meme hassasiyet dahil olmak üzere birçok hamilelik belirtisine neden olur. Bu adet döneminiz boyunca da karşılaşacağınız bir belirtidir bu yüzden kesin olarak hamile olabileceğiniz anlamına gelmez.

Kramplar
Kramp adet döngüsü ve süresi ile ilgili bir belirti olsa da, o da hamileliğin erken dönemlerinde olabilir. Bazen hamile olunsa bile hafif derecede lekelenme olabilir. Bu implantasyon kanaması olarak adlandırılır ve gerçek döllenmiş bir yumurta rahim duvarına yerleşmesi sırasında meydana gelir.

Kramp ve lekelenme hafif olmalıdır. Eğer ağır kramp ya da lekelenme karşılaşırsanız, hemen doktorunuza başvurmanız gerekir. Bu normal bir gebelik belirtisi değildir.

Yorgunluk
Bazıları için yorgunluk gebeliğin erken bir göstergesi olmuştur. Artık vücut kendini bir bebeğe de bakacak şekilde daha fazla çalışmaya hazırlıyor ve normal zamandan daha fazla çalışıyor.

Hamileliğin ilk Hastasında Diğer Hamilelik Belirtileri
Hamileliğin ilk haftasında hissedebilme ihtimali olan diğer belirtiler:
Ağzınızda metalik tat
Vücut sıcaklığı yükselmesi
Sık idrara çıkma ihtiyacı
Rahat uyuyamama
Yorumlar

 • nazan Yazdı:

  Ben bir yillik evliyim cinsel sorunlarim oldu esimle bir ay once tsm olarak cinsel birlesmeoldu,adetim eylul 27 de geldi bittikten sonra cocuk istedik gun asiri yaptik bugun adetim 2 gun gecti kasiklarimda agri batma ve beyaz akinti var karnimda hamile gibi sisti ben testyapmak istiyofum ama tek cizgiyi gormekten korkuyorum bana yardim edermisiniz

Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz

 

Hamilelik

 • Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız

  Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız
  Kaçırdığınız bir dönemin ilk gününden itibaren idrar örneği bir gebelik testi yapabilir. Eğer hamile iseniz, bu yaklaşık hamile kaldınız günden iki hafta sonra test kesin sonuç veriri.

 • İlk Hamilelik Belirtileri

  İlk Hamilelik Belirtileri
  Düzenli bir aylık adet döngüsü olan kadınlar için, gebeliğin erken ve en güvenilir işareti cevapsız dönemdir. Bazen hamile kadınlarda çok hafif ve az kan kaybederler.

 • Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar
  Gebelik belirtileri ile adet öncesi hissettikleriniz bir birine benzerdir. Bazı kadınlar ovulasyon birkaç gün sonra erken gebelik belirtilerini fark edebilirler.

 • Hamilelik Belirtileri

  Hamilelik Belirtileri
  Erken hamilelik belirtileri hakkında sorularınız var ise aşağıdaki belirtileri dikkatlice okuyunuz.

 • Hamilelikte Vajinal Akıntı

  Hamilelikte Vajinal Akıntı
  Bir kadının vajinal akıntı ona adet döngüsü sırasında veya o hamile olup olmadığını konusunda bir ipucu verebilir. Tipik olarak, bir kadının yumurtlama döneminde servikal mukus bir artış olacaktır.

 • Meme Uçlarının Koyulaşması Hamilelik İşareti midir ?

  Meme Uçlarının Koyulaşması Hamilelik İşareti midir ?
  Bir kadının vajinal akıntı ona adet döngüsü sırasında veya o hamile olup olmadığını konusunda bir ipucu verebilir. Tipik olarak, bir kadının yumurtlama döneminde servikal mukus bir artış olacaktır.

 • Hamilelikte Vucut Sıcaklığının Artması

  Hamilelikte Vucut Sıcaklığının Artması
  Vucut sıcaklığının artıp artmadığını görmek için yumurtlama döneminde vucut sıcaklığınızın kayıtlarını tutmanız gerekmektedir.

 • Lekelenme

  Lekelenme
  Bazı kadınlar lekelenme bu implantasyon yaygın bir erken gebelik belirtisi olsada çoğu gebelik belirtisi değildir.

 • Hamilelikte Sırt Ağrısı

  Hamilelikte Sırt Ağrısı
  İmplantasyon kramp, şişkinlik ve kabızlık gibi tüm erken gebelik belirtilerinden bel ağrsı geri neden olabilir.

 • Hamilelikte Ruh Hali

  Hamilelikte Ruh Hali
  Kadınlar adet dönemleri başlamadan hemen önce ruhsal bunalımda olduğu bilinmektedir.Herkes adet dönemi ruh halini bilmektedir.

 • Sık Sık İdrare Çıkma Hamilelik Belirtisi mi ?

  Sık Sık İdrare Çıkma Hamilelik Belirtisi mi ?
  Sık idrara çıkma hamile kadınlar arasında büyük bir şikayet olduğu bilinir. Bazı kadınlarda bu sorun olmasa birçoğu sık sık idrara

 • Hamilelikte Yiyecek Aşerme

  Hamilelikte Yiyecek Aşerme
  Hamile kadınlar ile gıda aşerme neredeyse bir birini hatırlatmaktadır. Aşerme iyi bilinen bir hamilelik senromudur, zorunlu olmamakla birlikte ilk olanlardan biridir.

 • Ağır Koku Alma Duygusu Hamilelik Belirtisi mi ?

  Ağır Koku Alma Duygusu Hamilelik Belirtisi mi ?
  Çok ağır kokuyor! İki odadan gelen çöp kokusu veya tavada kızaran tavuk kokusu size çok mu ağır geliyor ?

 • Aşırı Susamak Hamilekte

  Aşırı Susamak Hamilekte
  Eğer susuz hissediyor musunuz? Aşırı susamak hamilelik belirtisiyle alakalı olduğunu söyleyen kadınların sayısı çok az.

 • Hamilelik Belirtileri Varsa Ne Yapmalısınız ?

  Hamilelik Belirtileri Varsa Ne Yapmalısınız ?
  Eğer erken hamilelik belirtilerinden biri sizde görülüyor ise bunun kesin olup olmadığını anlamak için bir hamilelik testi yapmalısınız.

 • Hamilelikte Baş Ağrısı

  Hamilelikte Baş Ağrısı
  Her kadının gebelik sırasında baş ağrısı ile ilgili bir sorunları vardır, ama bazıları için bu hamileliğin bir belirtisi olduğu söylemek doğru değildir.

 • Kabızlık veya İshal Hamilelik Belirtisi Mi?

  Kabızlık veya İshal Hamilelik Belirtisi Mi?
  Hamileliğin erken döneminde hormonal değişiklikler sindirim sisteminin yavaşlamasına neden olabilir. Bu kabızlığa neden olabilir.

 • Hamilelikte Kilo Alma

  Hamilelikte Kilo Alma
  Şişkinlik gebeliğin başka bir erken belirtisidir. Adet dönemindeki şişkinliğe çok benzer ve siz bu gebelik belirtisimi yoksa adet döneminin başlangıcının işareti olup olmadığını anlamanız zordur

 • Bulantı, Gebeliğin Erken Belirtisi midir ?

  Bulantı, Gebeliğin Erken Belirtisi midir ?
  Bulantı erken bir hamilelik belirtisi olabilir. Bazı kadınlar cevapsız dönemlerinde(Adet Gecikmesi) kendilerini kusacakmış gibi hissederler.

 • Yorulma , Hamilelik İşareti midir ?

  Yorulma , Hamilelik İşareti midir ?
  En sevdiğiniz akşam kuşağı tv dizisinin ortasında ve öyle yemeğinden hemen sonra ağır bir uymu bastırıyor ?

 • Göğüslerdeki Hassasiyet Gebeliğin Belirtsi mi?

  Göğüslerdeki Hassasiyet Gebeliğin Belirtsi mi?
  Bazı Kadınlar mumurtlama ve adet dönemleri boyunca göğüslerinde bir hassasiyetolduğunu fark ederler. Meme hassasiyeti, aynı zamanda gebeliğin erken bir belirtisidir.

 • Kramp Bir Hamilelik Belirtisimidir

  Kramp Bir Hamilelik Belirtisimidir
  Ne demek bu? Kramplar erken bir hamilelik belirtisi mi? Birçok kadın kramp kesinlikle onun ay başı (sizin adet dönemi) döneminin

 • İlk Hafta Hamilelik Belirtileri

  İlk Hafta Hamilelik Belirtileri
  İlk hafta hamilelik belirtileri arasında görülen bazı belirtileri sizin için toparladık

 • 5. Hafta Hamilelik Belirtileri

  5. Hafta Hamilelik Belirtileri
  Burada 5. Haftada sık görülen gebelik belirtileri listelenmiştir.

 • Hamilelik sırasında Metalik Tat

  Hamilelik sırasında Metalik Tat
  Olağandışı Gebelik Belirtileri: Hamilelik sırasında Metalik Tat. Hamilelik hormonları vücudun tüm bölgelerine garip şeyler yapabilir,hatta ağız tadınıza bile.

 • İlk Hafta Gebelik Belirtileri

  İlk Hafta Gebelik Belirtileri
  Hamilelik belirtileri kadından kadına farklılık gösterir, ancak en önemli hamilelik belirtilerinden biri gecikmiş veya cevapsız adet dönemidir.

 • Gebelik (Hamilelik) Testi

  Gebelik (Hamilelik) Testi
  Gebelik testi ya idrar ya da kan testi olabilir ancak en sık kullanılanı idrar testidir. İdrar testi gebe olup olmadığınız konusunda neredeyse kan testi kadar doğru sonuç verir.

 • Hamilelik İlk Belirtileri

  Hamilelik İlk Belirtileri
  Hamile olup olmadiginizi anlayabilmek için birçok belirti vardir. Gecikmis olan adet dönemi hamilelik ilk belirtileri arasinda birinci sirada yer almaktadir.

 • Hamileliğin İlk Belirtileri

  Hamileliğin İlk Belirtileri
  Bayanlarda hamileliğin ilk belirtisi olarak adet döneminin gelmemesidir. Adet döneminiz henüz gelmemişse diğer hamilelik belirtilerini yaşamanız beklenmez çünkü hamilelik henüz yeni oluşmaktadır

 • Birinci Hafta Hamilelik Belirtisi

  Birinci Hafta Hamilelik Belirtisi
  Birinci Hafta Hamilelik Belirtileri; Gebeliğin ilk haftası hissedebileceğiniz belirtiler.


<