Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Gebelik belirtileri ile adet öncesi hissettikleriniz bir birine benzerdir. Bazı kadınlar ovulasyon birkaç gün sonra erken gebelik belirtilerini fark edebilirler. Bu belirtiler gebelikten dolayı olup olmadığını söylemek zordur. Bu belirtiler göğüslerde şişkinlik, ruh hali, şişkinlik veya sık idrara çıkma olabilir. Ne yazık ki, bu belirtilerin bazıları da bir kadın hamile olmasada ortaya çıkabilecek işaretlerdir.

Gebe gibi hissediyorum ama Belirtilergebelik ile ilişkili değil

Progesteron seviyeleri yumurtlamadan sonra artar. Progesteron seviyesindeki bu artış hamilelik belirtilerine benzer belirtiler hissetmeye neden olabilir. Bu erken gebelik belirtileri olabilir veya onlar aslında gebelikle ilişkili olmayabilir. Implantasyon meydana gelmiş olabilir önce belirtiler fark ederseniz, belirtiler yumurtlama ziyade gebelik sonrası gerçekleşecek normal hormonal değişiklikler nedeniyle muhtemeldir. Doğum kontrol haplarını kullanmayı bıraktıktan sonra hormanel değişiklere daha duyarlı olurlar. Son zamanlarda ve özellikle ilk yumurtlama döngüsü sırasında hamile gibi hissediyor olması hap alarak durdu kadınlar için oldukça yaygındır.

Progesteron rahim zarının kalınlaşmasına yardımcı olur ve implantasyon için vücudunuzu hazırlayan bir hormondur. Progesteron gebelik sırasında da adet döngüsünde önemli bir rol oynar. Hamile olduğunuzda, östrojen ve progesteron düzeyi de yüksektir. Bu hormonlar, mide bulantısı, şişkinlik ve göğüslerde hassasiyet gibi tipik hamilelik belirtileri nedenleri nin de bir parçasıdır.

Eğer hamile değilseniz, sizin progesteron seviyeniz düşecektir ve menstruasyon meydana gelecektir. Menstruasyon meydana gelmeden önce yaklaşık bir hafta PMS belirtilerini fark edebilirsiniz.

Gebeliğin erken döneminde fark dilebilecek Belirtiler

Yoğun PMS belirtileri gebelik belirtisi olabilir. Bazı kadınlar implantasyon sonucu implantasyon oluşur kramp ya da hafif kanama fark eder. Eğer dönemin gelmesini beklerken birkaç gün önce lekelenme veya hafif kanama fark ederseniz, bu implantasyonunun bir sonucu olabilir. Kadın PMS belirtisi olarak düşünüyor olsa da kramp aynı zamanda hafif lekelenme ile birlikte, özellikle erken gebelik belirtisi olabilir.

Diğer erken hamilelik belirtileri bir cevapsız dönemi, ruh hali, bulantı, sık idrara çıkma, meme değişiklikleri ve yorgunluk olabilir.. Eğer 6-8 haftalık hamile olan ve hamileliğinizin başında hiç belirti olmaması anormal değildir. Sabah bulantısı veya meme değişiklikleri gibi belirtiler olmayabilir.

Önce hamile olan kadınlar için, PMS belirtileri hamilelik belirtileri ile ayırt etmek daha kolay olabilir. İlk hamilelikse bunu anlamak zor olabilir . Emin olmanın en iyi yolu gebelik testi almaktır.
Yorumlar

Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz

 

Hamilelik Belirtileri

 • Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız

  Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız
  Kaçırdığınız bir dönemin ilk gününden itibaren idrar örneği bir gebelik testi yapabilir. Eğer hamile iseniz, bu yaklaşık hamile kaldınız günden iki hafta sonra test kesin sonuç veriri.

 • İlk Hamilelik Belirtileri

  İlk Hamilelik Belirtileri
  Düzenli bir aylık adet döngüsü olan kadınlar için, gebeliğin erken ve en güvenilir işareti cevapsız dönemdir. Bazen hamile kadınlarda çok hafif ve az kan kaybederler.

 • Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar
  Gebelik belirtileri ile adet öncesi hissettikleriniz bir birine benzerdir. Bazı kadınlar ovulasyon birkaç gün sonra erken gebelik belirtilerini fark edebilirler.

 • Hamilelik Belirtileri

  Hamilelik Belirtileri
  Erken hamilelik belirtileri hakkında sorularınız var ise aşağıdaki belirtileri dikkatlice okuyunuz.

 • Hamilelikte Vajinal Akıntı

  Hamilelikte Vajinal Akıntı
  Bir kadının vajinal akıntı ona adet döngüsü sırasında veya o hamile olup olmadığını konusunda bir ipucu verebilir. Tipik olarak, bir kadının yumurtlama döneminde servikal mukus bir artış olacaktır.

 • Meme Uçlarının Koyulaşması Hamilelik İşareti midir ?

  Meme Uçlarının Koyulaşması Hamilelik İşareti midir ?
  Bir kadının vajinal akıntı ona adet döngüsü sırasında veya o hamile olup olmadığını konusunda bir ipucu verebilir. Tipik olarak, bir kadının yumurtlama döneminde servikal mukus bir artış olacaktır.

 • Hamilelikte Vucut Sıcaklığının Artması

  Hamilelikte Vucut Sıcaklığının Artması
  Vucut sıcaklığının artıp artmadığını görmek için yumurtlama döneminde vucut sıcaklığınızın kayıtlarını tutmanız gerekmektedir.

 • Lekelenme

  Lekelenme
  Bazı kadınlar lekelenme bu implantasyon yaygın bir erken gebelik belirtisi olsada çoğu gebelik belirtisi değildir.

 • Hamilelikte Sırt Ağrısı

  Hamilelikte Sırt Ağrısı
  İmplantasyon kramp, şişkinlik ve kabızlık gibi tüm erken gebelik belirtilerinden bel ağrsı geri neden olabilir.

 • Hamilelikte Ruh Hali

  Hamilelikte Ruh Hali
  Kadınlar adet dönemleri başlamadan hemen önce ruhsal bunalımda olduğu bilinmektedir.Herkes adet dönemi ruh halini bilmektedir.

 • Sık Sık İdrare Çıkma Hamilelik Belirtisi mi ?

  Sık Sık İdrare Çıkma Hamilelik Belirtisi mi ?
  Sık idrara çıkma hamile kadınlar arasında büyük bir şikayet olduğu bilinir. Bazı kadınlarda bu sorun olmasa birçoğu sık sık idrara

 • Hamilelikte Yiyecek Aşerme

  Hamilelikte Yiyecek Aşerme
  Hamile kadınlar ile gıda aşerme neredeyse bir birini hatırlatmaktadır. Aşerme iyi bilinen bir hamilelik senromudur, zorunlu olmamakla birlikte ilk olanlardan biridir.

 • Ağır Koku Alma Duygusu Hamilelik Belirtisi mi ?

  Ağır Koku Alma Duygusu Hamilelik Belirtisi mi ?
  Çok ağır kokuyor! İki odadan gelen çöp kokusu veya tavada kızaran tavuk kokusu size çok mu ağır geliyor ?

 • Aşırı Susamak Hamilekte

  Aşırı Susamak Hamilekte
  Eğer susuz hissediyor musunuz? Aşırı susamak hamilelik belirtisiyle alakalı olduğunu söyleyen kadınların sayısı çok az.

 • Hamilelik Belirtileri Varsa Ne Yapmalısınız ?

  Hamilelik Belirtileri Varsa Ne Yapmalısınız ?
  Eğer erken hamilelik belirtilerinden biri sizde görülüyor ise bunun kesin olup olmadığını anlamak için bir hamilelik testi yapmalısınız.

 • Hamilelikte Baş Ağrısı

  Hamilelikte Baş Ağrısı
  Her kadının gebelik sırasında baş ağrısı ile ilgili bir sorunları vardır, ama bazıları için bu hamileliğin bir belirtisi olduğu söylemek doğru değildir.

 • Kabızlık veya İshal Hamilelik Belirtisi Mi?

  Kabızlık veya İshal Hamilelik Belirtisi Mi?
  Hamileliğin erken döneminde hormonal değişiklikler sindirim sisteminin yavaşlamasına neden olabilir. Bu kabızlığa neden olabilir.

 • Hamilelikte Kilo Alma

  Hamilelikte Kilo Alma
  Şişkinlik gebeliğin başka bir erken belirtisidir. Adet dönemindeki şişkinliğe çok benzer ve siz bu gebelik belirtisimi yoksa adet döneminin başlangıcının işareti olup olmadığını anlamanız zordur

 • Bulantı, Gebeliğin Erken Belirtisi midir ?

  Bulantı, Gebeliğin Erken Belirtisi midir ?
  Bulantı erken bir hamilelik belirtisi olabilir. Bazı kadınlar cevapsız dönemlerinde(Adet Gecikmesi) kendilerini kusacakmış gibi hissederler.

 • Yorulma , Hamilelik İşareti midir ?

  Yorulma , Hamilelik İşareti midir ?
  En sevdiğiniz akşam kuşağı tv dizisinin ortasında ve öyle yemeğinden hemen sonra ağır bir uymu bastırıyor ?

 • Göğüslerdeki Hassasiyet Gebeliğin Belirtsi mi?

  Göğüslerdeki Hassasiyet Gebeliğin Belirtsi mi?
  Bazı Kadınlar mumurtlama ve adet dönemleri boyunca göğüslerinde bir hassasiyetolduğunu fark ederler. Meme hassasiyeti, aynı zamanda gebeliğin erken bir belirtisidir.

 • Kramp Bir Hamilelik Belirtisimidir

  Kramp Bir Hamilelik Belirtisimidir
  Ne demek bu? Kramplar erken bir hamilelik belirtisi mi? Birçok kadın kramp kesinlikle onun ay başı (sizin adet dönemi) döneminin

 • İlk Hafta Hamilelik Belirtileri

  İlk Hafta Hamilelik Belirtileri
  İlk hafta hamilelik belirtileri arasında görülen bazı belirtileri sizin için toparladık

 • 5. Hafta Hamilelik Belirtileri

  5. Hafta Hamilelik Belirtileri
  Burada 5. Haftada sık görülen gebelik belirtileri listelenmiştir.

 • Hamilelik sırasında Metalik Tat

  Hamilelik sırasında Metalik Tat
  Olağandışı Gebelik Belirtileri: Hamilelik sırasında Metalik Tat. Hamilelik hormonları vücudun tüm bölgelerine garip şeyler yapabilir,hatta ağız tadınıza bile.

 • İlk Hafta Gebelik Belirtileri

  İlk Hafta Gebelik Belirtileri
  Hamilelik belirtileri kadından kadına farklılık gösterir, ancak en önemli hamilelik belirtilerinden biri gecikmiş veya cevapsız adet dönemidir.

 • Gebelik (Hamilelik) Testi

  Gebelik (Hamilelik) Testi
  Gebelik testi ya idrar ya da kan testi olabilir ancak en sık kullanılanı idrar testidir. İdrar testi gebe olup olmadığınız konusunda neredeyse kan testi kadar doğru sonuç verir.

 • Hamilelik İlk Belirtileri

  Hamilelik İlk Belirtileri
  Hamile olup olmadiginizi anlayabilmek için birçok belirti vardir. Gecikmis olan adet dönemi hamilelik ilk belirtileri arasinda birinci sirada yer almaktadir.

 • Hamileliğin İlk Belirtileri

  Hamileliğin İlk Belirtileri
  Bayanlarda hamileliğin ilk belirtisi olarak adet döneminin gelmemesidir. Adet döneminiz henüz gelmemişse diğer hamilelik belirtilerini yaşamanız beklenmez çünkü hamilelik henüz yeni oluşmaktadır

 • Birinci Hafta Hamilelik Belirtisi

  Birinci Hafta Hamilelik Belirtisi
  Birinci Hafta Hamilelik Belirtileri; Gebeliğin ilk haftası hissedebileceğiniz belirtiler.


<