İlk Hamilelik Belirtileri

Düzenli bir aylık adet döngüsü olan kadınlar için, gebeliğin erken ve en güvenilir işareti cevapsız dönemdir. Bazen hamile kadınlarda çok hafif ve az kan kaybederler. Diğer erken gebelik belirtileri nin bazıları aşağıda listelenmiştir. Her kadın farklıdır ve tüm kadınlar bu belirtileri hissetmeyebilir veya farklı hissedebilir.

Hasta ve kusma hissi

Kadın hasta, mide bulantısı ve kusma gibi kendini kötü hissedebilir. Bu genellikle sabah bulantısı olarak bilinen, ancak günün veya gecenin herhangi bir zamanda olabilir. Eğer her zaman böyle hissederseniz doktorunuza başvurun. Doktorunuzdan gebelikte bulantı ve sabah bulantısı ile başa çıkma konusunda daha fazla bilgi edinin.

Çok yorgun hissetme

Özellikle gebeliğin ilk 12 haftasında yorgun hatta bitkin hissetmek kadınlar arasında yaygın olan bir histir. Bunun nedeni vücutta meydana gelen hormanel değişiklikler yorgun,mide bulandırıcı,duygusal ve üzgün hissetmenize neden olabilir.

Göğüslerdeki Değişiklik.

Göğüsler hamilelikte kendini emzirmeye hazırlamak için harekete geçer ve değişiklikler meydana gelir bunlardan birisi büyümesidir. Ayrıca karıncalanma olabilir. Damarlar daha görünür olabilir ve meme renginde koyulaşma ve dikleşme görülebilir.

Daha Sık İdrara Çıkma

Siz gece boyunca da dahil olmak üzere, her zamankinden daha fazla idrara çıkma ihtiyacı hissedebilirsiniz.
Eğer Fark Edebilirseniz Geneliğin Diğer Belirtileri Şunlardır:

kabızlık
herhangi bir ağrı veya tahriş etmeden artan vajinal akıntı
birçok kadın tarif edemediği ama ağzında metalik tat
aşerme
önceden zevk aldığı bazı gıdalara karşı isteksizlik bunlar çay, kahve ve sigara olabilir
yemek veya aromalı yiyeceklerin kokusuna daha duyarlı olması,kokuyu eskisinden daha fazla hissetmesi.

Unutmayın ki böyle belirtiler hissediyorsanız kesin sonuç için evde bir test yapın veya doktorunuza başvurun.
Yorumlar

 • merve Yazdı:

  cok fazla ıdrara cıkıyorum ve asırı yanma oluyor bu ilişkidenmı kaynaklanır yksa hamıle olabılımıyım

 • kardelen Yazdı:

  ben nişanlıyım nişanlımla tam anlamında degil ama bi ilişki yasadık nişanlım az bişe içine bosaldıgını söledi ve aradan bir ay gecti suanda adet olmadım ve asırı derce midemde ekşime var acaba hamilemiyim test yapmayada doktora gitmeyede korrkuym lütfen hemen cvb yazrsanız sevinirim!

 • yaşanmaması gereken bir ilişki yaşadım.ben adet görüyorum ama yine de bir panik halindeyim acaba hamile olabilir miyim?resmen depresyona girdim.ilk üç ay aşırı başağrısı ve kusma olayı yaşadım acaba stresden mi yoksa aklıma bile getirmek istemediğim olaydan mı?

 • yağmur Yazdı:

  arkadaşımla ilişkiye girdik ve içime boşalmadı , adet zamanımda gecikme var ve yukarıda belirtilen butun özellikler mevcut durumda . merak ettiğim nokta şu içime boşalmadığı halde hamile kalma olasılığım var mıdır ?

 • ZEYNEP Yazdı:

  slmlar 3aylık evlıyım ve d.kont.hapı kullanıyordum ancak kasım 13 de bıraktım ve gun sonra reglı oldum 6gun surdu 2gun sonrasında esımle bırlıkte olduk ve daha da ılac kullanmadım bu gune kadar aralık reglı don 2 gun once gebelık testı yaptım ancak negatıf cıktı adetımın ustunden 4gun gectı cok fazla olmamakla bırlıkte mıde bulantısı yorgunluk ve uyku halı var tekrar test yapmak veya kan testı yaptırmalı mıyım tesekkurler

 • dilan Yazdı:

  merhaba sevgılımle ılıskıy gırdık ama ıcıme bosalmadı .. ve ben adet görmedım gecıkme var hamıle olma konusunda endıselım ama herhangı bır belırtı yok mıde bulantısı bas dönmesı aserme hıc bır belırtı yok bana cvp verırsenız sevınırım tesekkurler

 • Selma Yazdı:

  Ben ilişkiye girdiğim gün dog.kont.hapı kullanmaya başladım. Adetim 11 gün gecikti. Adetimin geçilmesinin 4. Günü test yaptım negatif çıktı.

 • çocuksever Yazdı:

  ben hamile olduğumu yalnızca hissettim. içime doğdu. duygusallaştım ve sık sık kalbim sızlıyordu. (manevi bir sızlama)korunuyordum, adet gecikmem de olmamıştı, test yaptım, çok silik bir çizgi çıktı. doktora gidip kan testi yaptırdım, gebe olmadığımı, henüz kese oluşmadığını söyledi.bir kaç gün sonra sonra tekrar kan testi yaptırdım ve 5.5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. ne yazık ki çocuğumu kucağıma alamadım. şimdi yine hamile olduğumu hissediyorum. hem çok istiyorum hem de yine kaybetmekten çok korkuyorum.

 • ben 3senedir evliyim esımden problem oldugundan cocuk olmaz dusunuyom ama ben 1ay 15gun gecti ve migdem yanıyo belim agrıyo goguslerim agrıyo 2gundur migdem bulanıyo ama kusamıyorum kendimi cok yorgun hisediyorum surekli uykum geliyor

 • eda Yazdı:

  herkese merhaba bende bu belirtiler var ve test pozitif çıktı önce idrar testi sonra kan testi ile hepsinde çıktı

 • Yazdı:

  peki daha henüz adeti gelmemiş bı kız olaraktan hamile kalınır mı ?

 • Yazdı:

  kız olsan bıle eger bı ilişki yaşadıysan bu yüzeysel olsa bile kızlıgın bozulmasa dahi hamile kalabılırsın cnm

 • Yazdı:

  birbuçuk aylık evliyim adetimin biteli 5 gün oldu karsıklarım sertlesiyo aca hamilemiyim teste cıkarmı

 • ebru salman Yazdı:

  Sevgilimle ilişkiye girdim. Korunmamıstık ne olur ne olmaz diye Norlevo ictim. Normal adet zamanımdan 2 gün sonra adet oldum. Internette Norlevodan sonra adet olduysan sorun olmayacagı yazıyor ama ıcım rahat degıl. Mıdem bulanıyor bıraz. Hamıle olma ıhtımalım var mı?

Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz

 

Hamilelik Belirtileri

 • Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız

  Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız
  Kaçırdığınız bir dönemin ilk gününden itibaren idrar örneği bir gebelik testi yapabilir. Eğer hamile iseniz, bu yaklaşık hamile kaldınız günden iki hafta sonra test kesin sonuç veriri.

 • İlk Hamilelik Belirtileri

  İlk Hamilelik Belirtileri
  Düzenli bir aylık adet döngüsü olan kadınlar için, gebeliğin erken ve en güvenilir işareti cevapsız dönemdir. Bazen hamile kadınlarda çok hafif ve az kan kaybederler.

 • Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar
  Gebelik belirtileri ile adet öncesi hissettikleriniz bir birine benzerdir. Bazı kadınlar ovulasyon birkaç gün sonra erken gebelik belirtilerini fark edebilirler.

 • Hamilelik Belirtileri

  Hamilelik Belirtileri
  Erken hamilelik belirtileri hakkında sorularınız var ise aşağıdaki belirtileri dikkatlice okuyunuz.

 • Hamilelikte Vajinal Akıntı

  Hamilelikte Vajinal Akıntı
  Bir kadının vajinal akıntı ona adet döngüsü sırasında veya o hamile olup olmadığını konusunda bir ipucu verebilir. Tipik olarak, bir kadının yumurtlama döneminde servikal mukus bir artış olacaktır.

 • Meme Uçlarının Koyulaşması Hamilelik İşareti midir ?

  Meme Uçlarının Koyulaşması Hamilelik İşareti midir ?
  Bir kadının vajinal akıntı ona adet döngüsü sırasında veya o hamile olup olmadığını konusunda bir ipucu verebilir. Tipik olarak, bir kadının yumurtlama döneminde servikal mukus bir artış olacaktır.

 • Hamilelikte Vucut Sıcaklığının Artması

  Hamilelikte Vucut Sıcaklığının Artması
  Vucut sıcaklığının artıp artmadığını görmek için yumurtlama döneminde vucut sıcaklığınızın kayıtlarını tutmanız gerekmektedir.

 • Lekelenme

  Lekelenme
  Bazı kadınlar lekelenme bu implantasyon yaygın bir erken gebelik belirtisi olsada çoğu gebelik belirtisi değildir.

 • Hamilelikte Sırt Ağrısı

  Hamilelikte Sırt Ağrısı
  İmplantasyon kramp, şişkinlik ve kabızlık gibi tüm erken gebelik belirtilerinden bel ağrsı geri neden olabilir.

 • Hamilelikte Ruh Hali

  Hamilelikte Ruh Hali
  Kadınlar adet dönemleri başlamadan hemen önce ruhsal bunalımda olduğu bilinmektedir.Herkes adet dönemi ruh halini bilmektedir.

 • Sık Sık İdrare Çıkma Hamilelik Belirtisi mi ?

  Sık Sık İdrare Çıkma Hamilelik Belirtisi mi ?
  Sık idrara çıkma hamile kadınlar arasında büyük bir şikayet olduğu bilinir. Bazı kadınlarda bu sorun olmasa birçoğu sık sık idrara

 • Hamilelikte Yiyecek Aşerme

  Hamilelikte Yiyecek Aşerme
  Hamile kadınlar ile gıda aşerme neredeyse bir birini hatırlatmaktadır. Aşerme iyi bilinen bir hamilelik senromudur, zorunlu olmamakla birlikte ilk olanlardan biridir.

 • Ağır Koku Alma Duygusu Hamilelik Belirtisi mi ?

  Ağır Koku Alma Duygusu Hamilelik Belirtisi mi ?
  Çok ağır kokuyor! İki odadan gelen çöp kokusu veya tavada kızaran tavuk kokusu size çok mu ağır geliyor ?

 • Aşırı Susamak Hamilekte

  Aşırı Susamak Hamilekte
  Eğer susuz hissediyor musunuz? Aşırı susamak hamilelik belirtisiyle alakalı olduğunu söyleyen kadınların sayısı çok az.

 • Hamilelik Belirtileri Varsa Ne Yapmalısınız ?

  Hamilelik Belirtileri Varsa Ne Yapmalısınız ?
  Eğer erken hamilelik belirtilerinden biri sizde görülüyor ise bunun kesin olup olmadığını anlamak için bir hamilelik testi yapmalısınız.

 • Hamilelikte Baş Ağrısı

  Hamilelikte Baş Ağrısı
  Her kadının gebelik sırasında baş ağrısı ile ilgili bir sorunları vardır, ama bazıları için bu hamileliğin bir belirtisi olduğu söylemek doğru değildir.

 • Kabızlık veya İshal Hamilelik Belirtisi Mi?

  Kabızlık veya İshal Hamilelik Belirtisi Mi?
  Hamileliğin erken döneminde hormonal değişiklikler sindirim sisteminin yavaşlamasına neden olabilir. Bu kabızlığa neden olabilir.

 • Hamilelikte Kilo Alma

  Hamilelikte Kilo Alma
  Şişkinlik gebeliğin başka bir erken belirtisidir. Adet dönemindeki şişkinliğe çok benzer ve siz bu gebelik belirtisimi yoksa adet döneminin başlangıcının işareti olup olmadığını anlamanız zordur

 • Bulantı, Gebeliğin Erken Belirtisi midir ?

  Bulantı, Gebeliğin Erken Belirtisi midir ?
  Bulantı erken bir hamilelik belirtisi olabilir. Bazı kadınlar cevapsız dönemlerinde(Adet Gecikmesi) kendilerini kusacakmış gibi hissederler.

 • Yorulma , Hamilelik İşareti midir ?

  Yorulma , Hamilelik İşareti midir ?
  En sevdiğiniz akşam kuşağı tv dizisinin ortasında ve öyle yemeğinden hemen sonra ağır bir uymu bastırıyor ?

 • Göğüslerdeki Hassasiyet Gebeliğin Belirtsi mi?

  Göğüslerdeki Hassasiyet Gebeliğin Belirtsi mi?
  Bazı Kadınlar mumurtlama ve adet dönemleri boyunca göğüslerinde bir hassasiyetolduğunu fark ederler. Meme hassasiyeti, aynı zamanda gebeliğin erken bir belirtisidir.

 • Kramp Bir Hamilelik Belirtisimidir

  Kramp Bir Hamilelik Belirtisimidir
  Ne demek bu? Kramplar erken bir hamilelik belirtisi mi? Birçok kadın kramp kesinlikle onun ay başı (sizin adet dönemi) döneminin

 • İlk Hafta Hamilelik Belirtileri

  İlk Hafta Hamilelik Belirtileri
  İlk hafta hamilelik belirtileri arasında görülen bazı belirtileri sizin için toparladık

 • 5. Hafta Hamilelik Belirtileri

  5. Hafta Hamilelik Belirtileri
  Burada 5. Haftada sık görülen gebelik belirtileri listelenmiştir.

 • Hamilelik sırasında Metalik Tat

  Hamilelik sırasında Metalik Tat
  Olağandışı Gebelik Belirtileri: Hamilelik sırasında Metalik Tat. Hamilelik hormonları vücudun tüm bölgelerine garip şeyler yapabilir,hatta ağız tadınıza bile.

 • İlk Hafta Gebelik Belirtileri

  İlk Hafta Gebelik Belirtileri
  Hamilelik belirtileri kadından kadına farklılık gösterir, ancak en önemli hamilelik belirtilerinden biri gecikmiş veya cevapsız adet dönemidir.

 • Gebelik (Hamilelik) Testi

  Gebelik (Hamilelik) Testi
  Gebelik testi ya idrar ya da kan testi olabilir ancak en sık kullanılanı idrar testidir. İdrar testi gebe olup olmadığınız konusunda neredeyse kan testi kadar doğru sonuç verir.

 • Hamilelik İlk Belirtileri

  Hamilelik İlk Belirtileri
  Hamile olup olmadiginizi anlayabilmek için birçok belirti vardir. Gecikmis olan adet dönemi hamilelik ilk belirtileri arasinda birinci sirada yer almaktadir.

 • Hamileliğin İlk Belirtileri

  Hamileliğin İlk Belirtileri
  Bayanlarda hamileliğin ilk belirtisi olarak adet döneminin gelmemesidir. Adet döneminiz henüz gelmemişse diğer hamilelik belirtilerini yaşamanız beklenmez çünkü hamilelik henüz yeni oluşmaktadır

 • Birinci Hafta Hamilelik Belirtisi

  Birinci Hafta Hamilelik Belirtisi
  Birinci Hafta Hamilelik Belirtileri; Gebeliğin ilk haftası hissedebileceğiniz belirtiler.


<