Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız

Anasayfa / Hamilelik Belirtileri / Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız

Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız

Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız | Hamilelik Belirtileri
Hamilelik testini hamile olduktan 2 hafta sonra yapmanız kesin sonuca yakın bir sonuç verecektir. Teknolojinin günümüzde geldiği durum bu imkanı bize sağlamaktadır. Fakat her ihtimale karşı uzman bir doktora başvurup test yaptırmanız önerilmektedir.
Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız

Gebelik Testini Ne Zaman Yaptıracaksınız


Adet dönemini kaçırdığınız ilk gününden itibaren idrar örneği bir gebelik testi yapabilir. Eğer hamile iseniz, bu yaklaşık hamile kaldınız günden iki hafta sonra test kesin sonuç verir. Ancak bir takım özel testler ile adet döneminizi beklemeden de anlaşılabilir. Günün herhangi bir saatinde alınan idrar ile test yapabilirsiniz. Bu sabah olmak zorunda değildir. Temiz, sabun içermeyen, iyi durulanmış bir kapta idrarınızı toplayın.

Eğer doğru bir sonuç için ilk olarak evde bir test yapmalısınız veya en kesin sonuç için doktorunuza başvurun. Ancak hamile kalmak için çalışan bir kadınsanız her ay bu testi alarak sonucunu beklemek işkence olabilir.

Ne zaman test edebilirim?


Evde hamilelik testlerinin arkasındaki teknoloji son birkaç yıl içinde büyük ölçüde gelişmiş ve artık çok daha erken testler alabilirsiniz ancak hala kesin bir sonuç beklemeyin.

Cevapsız döneminizden bir süre sonra hamilelik testi yapmanıza ihtiyaç vardır. Kesin sonuç için doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar


Yükleniyor
Yenile Güvenlik Kodu