Hamilelik sırasında Metalik Tat

Anasayfa / Hamilelik Belirtileri / Hamilelik sırasında Metalik Tat

Hamilelik sırasında Metalik Tat

Hamilelik sırasında Metalik Tat | Hamilelik Belirtileri
Metalik tat alma hamileliğin ilk haftalarında görülmektedir. Bu durum çok nadirdir. Uzmanlar bunun östrojen hormonundaki dalgalanmalardan kaynaklandığını düşünmektedir.
Hamilelik sırasında Metalik Tat

Hamilelik sırasında Metalik TatHamilelik hormonları vücudun tüm bölgelerine garip şeyler yapabilir, hatta ağız tadınıza bile. Bazı kadınlarda gebelik sırasında ağızda metalik bir tat olması garip belirtilerden biridir. Genellikle hamileliğin ilk evresinde bunlar şaşırtıcı ve rahatsız edici olabilir. Tabi ki bu metal tadının yanı sıra keyifli olan bir can taşımanız, onun kalbinin attığını düşünerek yalnız olmadığınızı bilmeniz keyif vericidir.

 

Doktorların bu tat duyusunda ki bozuk hakkından bir takım teorileri vardır. Genel olarak bu ağız tadını bozucu şeyin, hormon seviyelerindeki değişim özellikle de östrojen seviyesindeki dalgalanmadan kaynaklanmaktadır. Ağız tadındaki bu hassasiyetin yanı sıra özellikle de koku ve tat alma duyusunda ki keskinlik bazı doktorlar tarafından doğanın bir kanunudur çünkü bir can taşımaktasınız ve bunu için doğru besini seçerek tüketmeniz gerekmektedir

Yorumlar


Yükleniyor
Yenile Güvenlik Kodu