Hamilelikte Kasık Ağrısı

Anasayfa / Hamilelik Belirtileri / Hamilelikte Kasık Ağrısı

Hamilelikte Kasık Ağrısı

Hamilelikte Kasık Ağrısı | Hamilelik Belirtileri
Kasık ağrıları hamilelik belirtilerinin sıkça görülenlerinden birisidir. Bu durum döllenen yumurtanın rahim duvarına bağlanması sırasında olan kasılmalardır. Bu kasılmalar sırasında ağır yük kaldırma ya da başka işlerle uğraşmayınız. Eğer ağrılar gün geçtikçe artıyorsa bir uzman doktora gidilmesi önerilmektedir.
Hamilelikte Kasık Ağrısı

Hamilelikte Kasık Ağrısı


Hamileliğin belirtilerinden birisi de kasık ağrısıdır. Kasık ağrıları genellikle ani hareketlerde tek taraflı hissedebileceğiniz keskin bir ağrıdır. Kasık ağrısı çoğunlukla rahmi yerinde tutan bağların gerilmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Çoğu hamile bayanlarda kasık ağrısı veya kramp ağrısı sorununu yaşamaktadır.

Diğer hamilelik belirtileri gibi bu belirtide yaygın olarak görülmektedir. Kasık ağrılarınızı hissetmeye başladığınız zamandan sonra ani hareketlerden ve ağır yük kaldırmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Hamile kaldığınızdan belli bir zaman sonra döllenmiş yumurta rahim duvarına tutunur. Yumurtanın duvara tutunması da bağlarda kasılmaya neden olmaktadır. Kasılmalar yumurta döllendikten sonra, 5-12 gün içerisinde kendini belli etmeye başlar ve vücudun her yerinde kas ağrıları meydana gelebilmektedir. Rahimde büyüyen fetüse vücut adapte olabilmek için kendisini yenilemesi gerekmektedir. Bu yenileme esnasında da bu ağrıyı hissetmeniz normaldir.

Unutmayınız ki bu belirtiler tam olarak hamile olduğunuzu kanıtlayan net bulgular değildir. Hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız biran önce bir uzmana gitmenizde fayda bulunmaktadır.

Yorumlar


Yükleniyor
Yenile Güvenlik Kodu