Hamilelikte Vücut Sıcaklığının Artması

Anasayfa / Hamilelik Belirtileri / Hamilelikte Vücut Sıcaklığının Artması

Hamilelikte Vücut Sıcaklığının Artması

Hamilelikte Vücut Sıcaklığının Artması | Hamilelik Belirtileri
Hamilelikte vücut sıcaklığında değişimler görülebilmektedir. Bu durumu fark etmeniz için adet dönemlerinde tuttuğunuz bbt grafikleri ile bu durumu kolayca anlayabilirsiniz.
Hamilelikte Vücut Sıcaklığının Artması

Hamilelikte Vücut Sıcaklığının Artması

Hamilelik süreci boyunca anne adayının vücudunda gerek fiziksel gerek psikolojik çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir.  Hamile kişinin vücudunun düzeni, yeme içmesi, uyku düzeni, psikolojisi normal insana göre farklılıklar gösterir. Hamileliğin ilk anından itibaren her geçen ayda değişiklikler daha belirgin hale gelir. Hamile bir kadının vücudunda hamilelik belirtisinden biriside vücut sıcaklığının artmasıdır.

Vücut sıcaklığının artıp artmadığını görmek için yumurtlama döneminde vücut sıcaklığınızın kayıtlarını tutmanız gerekmektedir. Bir bbt grafiği tutan bir kadın sadece onun grafik üzerinde sıcaklıklara bakarak hamile olduğunu söylemek mümkün olabilir. Yumurtlamadan sonra  progesteron hormonu bir kadının vücut sıcaklığının yükselmesine neden olur. Bazen bir kadın yumurtlamadan 7 gün sonra sıcaklıkta ikinci bir artış göreceksiniz. Bu duruma bir trifazik grafik denir. Bir trifazik grafik gebeliğin erken belirtilerinden biri olabilir.

Yorumlar


Yükleniyor
Yenile Güvenlik Kodu