Mutlu Evlilik İçin İpuçları

Anasayfa / Kadınca / Mutlu Evlilik İçin İpuçları

Mutlu Evlilik İçin İpuçları

Mutlu evlilik için ipuçları | Hamilelik Belirtileri
Hayatta da olduğu gibi evliliğin de iniş çıkışları mevcuttur. Belli başlı taktikler ile hem mutluluğun anahtarını bulacak hem de zor dönemlerinizi daha kolay bir şekilde atlatmanıza yardımcı olabileceksiniz
Mutlu Evlilik İçin İpuçları

Mutlu Evlilik İçin İpuçları

İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta diye imza atarak başlayan evliliğiniz de yazılı olmayan belli başlı görülmeyen kurallar vardır. Bazen de evliliğinizi ayakta tutmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor.
Hayatta da olduğu gibi evliliğin de iniş çıkışları mevcuttur. Belli başlı taktikler ile hem mutluluğun anahtarını bulacak hem de zor dönemlerinizi daha kolay bir şekilde atlatmanıza yardımcı olabileceksiniz. İşte o mutlu evliliklerin sırları;

Bolca anı biriktirin. Cafe, restaurant veya eşinizle ortak arkadaşlarınızla yapacağınız aktiviteler bu anılara dahil olabilir. Birlikte ikinizin de yapmaktan keyif alacağı aktiviteler yapmaya çalışın.

Birbirinizin dilinden anlamaya çalışın. Birbirinizi kırmamaya özen gösterin. Rica etmeyi ve teşekkür etmeyi kendinizde alışkanlık haline getirin. Karşınızdakinin de bir kalbi olduğunu ve kırılabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Alttan almanın zayıflık olmadığını ve yeri gelince de alttan almasını bilin.

Her şeyi ilk zamanlar ile kıyaslamayın. İlk zamanlar birbirinizi tam olarak tanımadığınızı göz önünde bulundurun. Eşinizi seviyorsanız onu olduğu gibi kabullenin ve fikirlerine saygı duyun. Karşınızdakini değiştirmeye çalışmaya çalışır ve belli bir kalıba sokmaya çalışırsanız ilişkinizi çok derinden yıpratırsınız.

Benmerkezci olmayın. Ufak fedakarlıklar ile ufak adımlar atarak güçlü bağlar kurabilirsiniz. Mesela sofrada ki son lokmayı ona bırakın, onun fikirlerini hayatınızda uygulayın. Ufak fedakarlıklar ilişkinizi güçlendirecek büyük adımlardır.

Eşiniz için süslenin. Rahatına düşkün biri olabilirsiniz fakat bu eşiniz için özenmeyeceğiniz anlamına gelmez. Belli aralıklar ile eşinize güzel görünmek için çaba sarf edebilirsiniz. Eşiniz kendisi için yaptığınız bu uğraşınıza hayran kalacaktır.

Eşiniz ve sizin de sevdiğiniz çift olan arkadaşlarınız ile vakit geçirin. Bu da size terapi gibi gelecektir.

Her zaman her durumda haklı olmayabiliriz. Haklı bile olsanız özür dilemesini bilin. Küçük sorunlar karşısında eğer gururunuzu devreye sokarsanız kendinizi ileride halledilemeyecek sorunlar içinde bulabilirsiniz.

Bazen evin içine küçük notlar bırakın. Eşinize verdiğiniz alışveriş listesine ufak bir güzel not bırakarak ona olan sevginizi farklı bir açı ile göstermiş olursunuz. Böyle ufak değişiklikler rutin ilişkinizi bir rutin olmaktan kurtacaktır.

Her yıl dönümleri olmasa da bazı önemli yıl dönümlerini atlamamaya özen gösterin. İlişkinizi ayakta tutacak olan bir başka durum da budur, fakat her yıl dönümünü eşinizden beklemek bencilliktir. Arada sizin de yıl dönümleri için planlar yaparak sürprizler yapmalısınız. Unutmayın sonuçta hayat müşterektir.

Gülmek her zaman pozitif enerjiyi çağıran bir eylemdir. Kimse evde mahkeme suratına benzer bir surat ile karşı karşıya gelmeyi istemez. Hayatın kısa olduğunu bilerek anın kıymetini bilin. 

Yorumlar


Yükleniyor
Yenile Güvenlik Kodu