Tiksinme Hamilelik Belirtisi

Anasayfa / Hamilelik Belirtileri / Tiksinme Hamilelik Belirtisi

Tiksinme Hamilelik Belirtisi

Tiksinme Hamilelik Belirtisi | Hamilelik Belirtileri
Bazı bayanlar hamilelik sürecinde yemeğe karşı tiksinme duyabilir. Bu normal bir olaydır. Fakat bu durum 5. aydan sonrada sıkça devam ederse diyetisyene başvurulması önerilmektedir.
Tiksinme Hamilelik Belirtisi

Hamilelikte Yiyeceklerden Tiksinme ( Koku hassasiyeti );


Hamilelik denilince herkes hamile bayanları sadece aşerdiğini zannetmektedir. Doğru bilgi olmanın yanı sıra hamilelikte bayanlar hamileliğin başlarında yemek yemek bir yana dursun, yemek görmeğe tahammül edemez hale gelir. Aşerme ve tiksinme durumu genellikle hamileliğin 3.ayından sonra başlamaktadır.

Bu durumun 5.aya kadar devam etmesi normaldir. Tiksinme durumu 5.aydan daha uzun da sürebilir. 5.aydan daha uzun sürdüğü zamanlar ise işin işine psikolojik durumunuz girmektedir. Bu sebeple kendinizi her zaman motive etmeniz, moralinizi yüksek tutmanız gerekmektedir. Bazı hamile bayanlar mutfağa giremez hale gelmektedir. Bu durum aniden değişen hormonlarınıza bağlıdır. Eğer ki et, süt tarzı yiyeceklerden tiksinmeye başladıysanız bu durumun daha uzun sürmemesi için diyetisyene başvurmanızı öneririz.

Bu tarz yiyeceklerden uzak durmak size ve bebeğinize iyi gelmeyecektir. Her hamile bayanlar aynı şeylerden tiksinmemektedir. Her bünye farklı olduğu için bu konuda genelleme yapamamaktayız.

Bu konu da daha sağlıklı bilgiyi ve çözümünüzü diyetisyenler de aramanızı öneririz.

Yorumlar


Yükleniyor
Yenile Güvenlik Kodu